מאמרים

בעלי מקצוע בשנות האלפיים – האם הם מושפעים מרוח התקופה?

בעלי מקצוע בשנות האלפיים – האם הם מושפעים מרוח התקופה?

התקופה בה אנו חיים, על שלל החידושים והפיתוחים הטכנולוגיים של שנות האלפיים, היא תקופה השונה לחלוטין ממה שהיה כאן לפני כמה עשרות שנים בלבד, שלא לדבר על מאות קודמות.

השוני בעולם בו אנו חיים כיום מאלץ כמעט כל אחד ואחד מאתנו להתקדם יחד עם רוח התקופה, ולהתאים עצמנו למה שקורה סביבנו. למרות שמרבית האנשים מבצעים את ההתאמה הזו באופן טבעי, עדיין קיימים אנשים מסוימים ובעיקר תחומים מסוימים הידועים כשמרניים ומסורתיים יותר, ואינם ממהרים להתקדם יחד עם רוח התקופה כמו .

בקרב רבים מן האנשים, נתפס תחום השיפוצים ובעלי המקצוע כמו טכנאי (נגרים, חשמלאים, שרברבים וכד') כתחום מסורתי שכזה, אשר אינו ממהר להתחדש ולהשתכלל. אך האם כך הם באמת פני הדברים? האם אוכלוסיית בעלי המקצוע והשיפוצניקים למיניהם היא אכן אוכלוסיה מסורתית אשר אינה ממהרת להתחדש ולהשתכלל? לא בטוח כלל – בקרב בעלי מקצוע כיום ניתן לראות שימוש הולך וגובר באחד מאמצעי התקשורת המסמלים יותר מכל את מהפיכת המידע שאירעה כאן רק לפני מספר שנים – האינטרנט.

כיום, מבין כל בעל מקצוע ממוצע, כי ללא שימוש באינטרנט בפרט, ובכלים הטכנולוגיים החדישים העומדים לרשותו בכלל, הוא לא יצליח לשרוד את התחרות השוררת בשוק.

המשך מאמר